AKCJA „GÓRAL”

NIEZWYKŁA ZBIÓRKA FUNDUSZY NA REHABILITACJĘ I LECZENIE NIEZWYKŁEGO CZŁOWIEKA – ANDRZEJA GÓRSKIEGO, DOWÓDCY GRUPY HISTORYCZNEJ „NIEPODLEGŁOŚĆ”

„DWA SŁOWA” O ANDRZEJU

12 września br. Andrzej skończył 48 lat. We współtworzonej przez siebie Grupie Historycznej „Niepodległość” wraz z podobnymi do siebie pasjonatami historii organizował setki uroczystości patriotycznych, dziesiątki inscenizacji i rekonstrukcji historycznych, projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, wolontariat IPN w poszukiwaniu szczątków polskich Bohaterów, a przede wszystkim czcił pamięć o poległych i pomagał kombatantom – ostatnim żyjącym Bohaterom.

Niespodziewanie, miesiąc przed swoimi 46 – tymi urodzinami doznał rozległego udaru mózgu. Cudem przeżył, ale został całkowicie lewostronnie sparaliżowany. Dzięki szybko podjętemu leczeniu i rehabilitacji stopniowo wracał do życia – wstał z wózka inwalidzkiego, nauczył się mówić i chodzić. Niestety, jego lewa noga nie odzyskała pełnej sprawności, więc porusza się przy pomocy laski. Pozostał niedowład lewej ręki.

Mimo że, jak sam o sobie mówi, obecnie jest „niepełnosprytny”, pozostał tym samym człowiekiem co przed chorobą. Ma te same cele, plany, marzenia i pasje. Możliwość poświęcania się swojej wielkiej miłości do historii Polski jest dla niego największą motywacją do codziennej walki o samego siebie.

Za swoją działalność, a dokładniej za „Pielęgnowanie najnowszej prawdziwej historii Polski”, w dniu 1 marca 2016 roku, został odznaczony przez Prezydenta RP, Pana Andrzeja Dudę, Srebrnym Krzyżem Zasługi. Zaszczyt ten potraktował jako wyraz uznania dla wszystkich członków jego Grupy, bez których realizacja tej pięknej misji nie byłaby możliwa.

Choć zdarzają mu się chwile zwątpienia, stara się żyć według motta: ”Dopóki walczysz – jesteś zwycięzcą”. A jest o co walczyć. Marzy, że pewnego dnia znów będzie mógł samodzielnie ubrać ukochany mundur kawaleryjski wz. 36, sam przeładuje swoją broń (oczywiście rekonstruktorską), wybierze się konno na rajd szlakiem Łupaszki czy Hubala, na własnych nogach przejdzie Katyński Marsz Cieni w mundurze funkcjonariusza Policji Państwowej, w której służył jego wuj, zamordowany w Twerze w 1940 roku.

JAK MOŻNA POMÓC?

  1. UDZIAŁ W KONCERCIE CHARYTATYWNYM

Zapraszamy serdecznie do udziału w koncercie charytatywnym wokalisty zespołu „Contra Mundum”, Norberta „Smoły” Smolińskiego, który odbędzie się 7 LISTOPADA BR. W TEATRZE KAMIENICA O GODZ. 19.00 (zgłoszenia na stronie FB: „Solidarni z Andrzejem Górskim” – wydarzenie). Przed wejściem na koncert będą do kupienia cegiełki – przedwojenne „Górale” o różnych nominałach.

  1. UDZIAŁ W AUKCJACH CHARYTATYWNYCH

Zapraszamy na nasze aukcje charytatywne, które będą organizowane na stronie FB: „Solidarni z Andrzejem Górskim” w okresie 16 października – 6 listopada br. Będzie można wylicytować różne ciekawe i unikalne przedmioty historyczne lub patriotyczne.

    1. WPŁATA NA KONTO

    „Solidarni z Andrzejem Górskim Akcja Góral ” Numer rachunku bankowego Towarzystwa Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury (głównego organizatora aukcji), Bank Polski Kasa Opieki SA VI Oddział w Warszawie 88 1240 1082 1111 0010 7560 6805 Pod nazwa: Solidarni z Andrzejem Górskim Akcja Góral

ŚRODKI ZEBRANE Z TYCH 3 ŹRÓDEŁ BĘDĄ W 100% PRZEZNACZONE NA REHABILITACJĘ  I LECZENIE NIEZŁOMNEGO „GÓRALA”

Włącz się do akcji i pomóż Andrzejowi pomagać kombatantom, bohaterom narodowym, obecnym i przyszłym pokoleniom patriotów. Polub naszą stronę:  https://www.facebook.com/solidarnizgoralem/

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA POMOC!!!

Dołącz do wydarzenia