„Zakazane słowa” Bóg Honor i Ojczyzna

 

W szkołach są zakazane nie tylko te słowa, ale również koszulki czy bluzy z napisami i grafiką patriotyczną. Sprawa dotyczy zdarzenia, które miało miejsce niedawno w jednej z warszawskich szkół i nie jest odosobniona. Młoty człowiek, uczeń szkoły średniej przyszedł do szkoły w bluzie z napisem „ Bóg Honor i Ojczyzna” i … został „zatrzymany” przez jednego z nauczycieli i doprowadzony do dyrektora szkoły. To co usłyszał z ust przedstawiciela postkomunistycznej kasty z ZNP szokuje. Został ostrzeżony, powiedziano mu, że nie wolno przychodzić do szkoły z zakazanymi emblematami. Za to „niegodne ucznia zachowanie” ma mieć obniżoną ocenę z zachowania. Ten młody uczeń nie ugiął się. Z tego powodu został zawieszony w prawach ucznia.  Co zrobiliby młodzi ludzie w latach 70 czy 80? Dla nich noszenie odzieży z symbolami czy napisami patriotycznymi stałyby się symbolem niezależności, czymś, co odróżniałoby ich od innych ludzi. Takie zachowanie stałoby się symbolem walki o swoja tożsamość i niezależność. Czy dziś młode pokolenie miałoby odwagę zrobić coś takiego?  Czy potrafiłoby przeciwstawić się nauczycielom ogłaszając strajk, przychodząc do szkoły w koszulkach z  symbolami patriotycznymi ? Sytuacja jaką opisałem, a która miała miejsce w Warszawie, dosadnie pokazuje tak naprawdę skalę antypolskich zachowań w polskich szkołach,  innych instytucjach i władzach samorządowych.

W świetle tego co dzieje się obecnie w szkołach – strajk nauczycieli –  gdzie zakładnikami stają się ci, którzy powinni być najważniejsi, czyli uczniowie, należy przypomnieć kolejny raz powody tego co się dzieje.

Był rok 1944. Na tereny Polski wkraczają oddziały sowieckie wspierane przez oddziały Ludowego Wojska Polskiego. Zaczyna się kolejny czarny okres w dziejach naszego kraju. Po niespełna sześciu latach okupacji niemieckiej, spada na nas kolejne nieszczęście, okupacja sowiecka, która trwała ponad 40 lat. Wraz z oddziałami NKWD do Polski wkracza szeroka grupa zdrajców i kolaborantów, którzy  nie zawsze są z pochodzenia Polakami. Są wśród nich inni, którzy tylko udają Polaków. W niektórych środowiskach przedwojennych lewicowych działacze  pozyskują kolejnych kolaborantów, którzy nie tylko ze względów ideologicznych, ale również z chęci czerpania korzyści materialnych, podejmują współpracę z rosyjskim okupantem. To właśnie oni  bardzo często, oprócz miana zdrajców, stają się mordercami i zwyrodnialcami . Dla nich nie wystarcza już tylko zadawanie śmierci, chcieli, aby ich ofiary, czyli Polscy patrioci jak najwięcej cierpieli.

Mord polskich elit zapoczątkowany przez Niemców trwał ze zdwojoną siłą pod rządami kolejnego okupanta. W miejsce zamordowanych, na siłę wpychano kolaborantów, funkcjonariuszy represyjnego UBP, działaczy PZPR, stworzono pseudo elitę.  To oni stali się dość pokaźną grupą czerpiących korzyści ze współpracy z Sowietami. To oni, ich rodziny i wychowankowie, do dnia dzisiejszego mają ogromny wpływ na obecną sytuację Polski. Tworzyli telewizję, media, byli gwiazdami estrady, dyrektorami przedsiębiorstw, tworzyli pseudo naukę. Stworzyli kastę sędziowską czy nauczycielską, stali się dużą grupą urzędniczą, która do dnia dzisiejszego często blokuje wolność o demokrację. Ta grupa za czasów komuny mogła liczyć do 20 % społeczeństwa.

Dzięki ochronie swoich kolegów agentów, w strukturach Solidarności czy innych organizacji niepodległościowych, nie zostali rozliczeni. Polska jest jedynym  krajem z krajów postkomunistycznych, gdzie nie przeprowadzono dekomunizacji. Skutkuje to tym, że do dnia dzisiejszego w naszym kraju dość dobrze funkcjonują relikty komuny. Pozostawienie bez kontroli i nie rozliczone grupy postkomunistycznych działaczy w strukturach sędziowskich, prokuratury, czy innych instytucjach, pozostawienie reliktów czasów komunistycznych bez rozliczenia stało się największym błędem obecnej Polski. Pozwoliło to tym ludziom stworzenie całego systemu podtrzymującego swoje wpływy. Za pieniądze służb specjalnych stworzyli swoje media, które do dnia dzisiejszego nie tylko ogłupiają nasze społeczeństwo, ale walczą również z Narodem Polskim.

Nasi bohaterowie od okresu okupacji walk podziemia niepodległościowego do dnia dzisiejszego są obrażani przez ludzi, którzy mówią o sobie, że są nowoczesnymi Polakami i lecą na skargę do naszych wrogów. Tak naprawdę nie powinno nas to dziwić, bo wszyscy ci zdrajcy po utracie jednego, rosyjskiego protektora znaleźli innego podobnego. Powstanie i działania Unii Europejskiej mają podłoże lewicowe. To wszystko co dzieje się we władzach UE pokazuje  jaki kierunek obrała sobie ta wspólnota. Kierunek do powstania Związku Socjalistycznych Republik Europejskich. Supermocarstwo, gdzie nie ma miejsca na żadne państwo narodowe.

Sławomir Wojdat